Informacje

Rusza kolejna edycja projektu „Licealista w świecie nauki” 26.11.2014 19:24

Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT zaprasza ponownie na przygodę z nauką w kolejnej edycji projektu "Licealista w świecie nauki". Inauguracyjne spotkanie połączone z wręczeniem indeksów dla licealistów odbędzie się dnia 5 grudnia 2014 roku w auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii ZUT przy Al. Piastów 45.

Wśród tematów badawczych, nad którymi pracować będą uczniowie, znajduje się wiele ciekawych zagadnień, które pomogą samodzielnie odpowiedzieć na pytanie czy rządzą nami geny, poznać mikroorganizmy znajdujące się wśród nas, poznać metody rozmnażania roślin czy podstawy projektowania biomateriałów (w tym sztucznego serca) i wiele, wiele innych.

Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży i mamy nadzieję, że ten sukces zostanie powtórzony. Jest to bowiem niecodzienna okazja dla uczniów aby samodzielnie, ale pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich, mogli przeprowadzić eksperymenty w doskonale wyposażonych laboratoriach Centrum.

Projekt zostanie zakończony rozwiązaniem konkretnych problemów i zaprezentowaniem przez uczniów uzyskanych wyników na uroczystym zakończeniu w kwietniu 2015 r.   

(Galeria zdjęć z zakończenia ubiegłorocznej edycji projektu „Licealista w świecie nauki”)